Monero a Bitcoin

Bitcoin jest to cyfrowa waluta zbudowana jako zdecentralizowany system, a także i transparentny rejestr publiczny, jest to również najpopularniejsza i najbardziej ceniona kryptowaluta. Jest on także obsługiwany na każdej platformie wymiany kryptowalut. Monero jest to specyficzny typ kryptowaluty cyfrowej, który wykorzystuje algorytmy kryptograficzne celem zapewnienia, że wszystkie transakcje dokonywane w sieci są ukryte i pozostają niezmienione. Sieć blockchain Monero stworzona została w roku 2012 i z początku nazywała się BitMonero. Ostatnio dokonano ulepszenia sieci Monero, co ma polepszyć decentralizację. Zespół programistyczny Monero planuje również zamienić swój algorytm Proof-of-Work z algorytmu Cryptonight na RandomX.
Monero jest również rozwijane jako cyfrowa gotówka i służy jako bastion systemu księgowo-finansowego w formie aplikacji drugorzędnej. W naszym dzisiejszym świecie niemal wszystkie działalności gospodarcze skupiają się na kapitale prywatnym oraz środkach jego przepływu. Monero kurs jest bardziej odpowiednią kryptowalutą, niż Bitcoin.

Czym Się Różni Monero kurs od Bitcoin?


Do niektórych funkcji, które odróżniają Monero od Bitcoin, należą;
Prywatność i Namierzalność
Bitcoin, najszerzej stosowana kryptowaluta, działa w oparciu o protokół pomagający chronić tożsamość użytkownika poprzez stosowanie pseudo-adresów. Pseudo-adresy składają się głównie z kombinacji liter i cyfr. Owe adresy nie są całkowicie chronione i prywatne, po różnych transakcjach dokonanych przez osobnika wykorzystującego określony adres, adres takiej osoby można powiązać i utożsamić z właścicielem. Daje to okazję dla rządu, znajomych i rodziny do wyśledzenia trendu transakcji, a tym samym do identyfikacji właściciela. Prywatność związana z transakcjami Bitcoin jest również ograniczona, gdyż zarówno adres Bitcoin jak i dane transakcji są zarejestrowane na blockchainie, gdzie są one publicznie dostępne. Z drugiej strony, algorytmy kryptograficzne, jak sygnatury pierścieniowe, adresy typu stealth i pierścieniowe transakcje poufne wykorzystywane w sieci Monero chronią tożsamość nadawcy, adres odbiorcy a także kwotę transakcji.


Zamienność


Jest to kolejna przewaga Monero kurs nad Bitcoinem. Zamienność oznacza po prostu, że dwie jednostki danej waluty mogą się wzajemnie zastępować. Przykładowo, dwa banknoty 1$ nie są zamienne, ponieważ mają różne numery seryjne, lecz dwie bryłki złota o wadze jednej uncji są zamienne, ponieważ nie mają żadnych cech wyróżniających. Krypto coin Monero jest zamienny, zaś Bitcoin nie jest zamienny.


Bezpieczeństwo


Sieć kryptowaluty Monero jest bezpieczniejsza od sieci Bitcoin. Historia każdej transakcji Bitcoin jest zawsze rejestrowana na blockchainie, co pozwala na identyfikację jednostek Bitcoin, i mogło być wykorzystane do kradzieży, hazardu i oszustwa. Oprócz tego, jako że historia transakcji jest dostępna na blockchainie, jednostki Bitcoin są narażone na cyber-przestępstwa i hakowanie Bitcoin, przez co użytkownicy mogą utracić swe aktywa. Z drugiej strony, historia transakcji w sieci Monero nie jest namierzalna, co gwarantuje uczestnikom bardziej bezpieczną sieć bez obaw o utratę swych aktywów na drodze cyber-kradzieży bądź hakerstwa.